„ JOGA je vyjadrením vnútorného postoja duše navonok pomocou tela.“

JOGA je viac ako ásana.

PODUJATIA
S HEINZOM GRILLOM

 

nové:

pre každého, kto rád chodí do prírody:
Alpinizmus
dobývanie niečoho neosožného
hodnoty v horolezení

Nechceme Vás učiť a vnucovať Vám náš obraz sveta a človeka, chceme vo Vás podnietiť sily a schopnosti, ktorými si Vy sami vytvoríte pravdivý obraz o sebe a o svete.

Heinz Grill:  Duševná dimenzia jogy 

Narajana vydala 2. vydanie prekladu základného knižného diela Heinza Grilla, ktoré bolo autorom v r. 2010 plne prepracované a rozšírené. Je to vôbec prvý preklad publikácie H. Grilla do slovenčiny.

Kniha obsahuje 309 strán, z toho je 124 farebných fotografií a 13 kresieb.

Cena knihy je 18 €. Knihu si môžete objednať na adrese Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Odber je možný po dohode osobne alebo knihu môžeme zaslať poštou na dobierku v cene 18 € + poštovné.

Úryvok:

„Cesty, ktorých východiskom cvičenia je telo, sa v posledných desaťročiach na Západe rozsiahlo rozšírili, a to dokonca napodiv vo väčšej kvantite ako v krajine pôvodu, v Indii. Zaiste skôr pre ich zdravotnú hodnotu, než kvôli ich spirituálnemu významu, sa ľudia na Západe naučili oceňovať telesné cviky. Avšak pojem „joga" zahŕňa, ako to ukazujú veľké a viac duchovne orientované hlavné chodníky, oveľa viac než metodickú prax telesných cvičení. Samotná joga je oveľa viac vnútorným, vzrastajúcim postojom vedomia indivídua; ba v presnom zmysle je dokonca skôr po mnohých skúsenostiach vyvinutým zrelým krokom vedomia k progresívnemu, spirituálnemu a univerzálnemu rozvinutiu múdrosti a lásky, ktoré sa stále viac približuje vyšším svetom a integruje ich do života. Joga je v tomto zmysle mimoriadnym a náročným cieľom."

Z knihy pre ukážku vyberáme:

Obsah 

Predslov k slovenskému vydaniu 

Duševná dimenzia jogy 

Stoj na prstoch nôh 

 

Vydavateľská činnosť < Dielo Heinza Grilla  <naspäť